środa, 21 grudnia 2022

37 lot Ingenuity w atmosferze Marsa

W sobotę - 17 grudnia br. (Sol 649) - helikopter marsjański Ingenuity wykonał swój trzydziesty siódmy lot w atmosferze Marsa (dziewiętnasty w 2022 roku!). Start miał miejsce około 16:32 lokalnego czasu słonecznego na Marsie - pojazd zgodnie z planem wzbił się z lądowiska Airfield X na wysokość 10 metrów, po czym z prędkością 3,0 m/s wykonał lot w kierunku północno-zachodnim i wylądował w nowym miejscu (Airfield Y). Łącznie w trakcie 55,2 sekundy lotu helikopter pokonał dystans 62 metrów.

Łącznie z ostatnim lotem helikopter Ingenuity przebywał w powietrzu przez 61 minut i 46,8 sekundy - w tym czasie przebył odległość 7 kilometrów i 579 metrów.

Powyższe zdjęcie zostało wykonane w trakcie trzydziestego siódmego lotu Ingenuity (17 grudnia br. - Sol 649) przez kamerę nawigacyjną (dokładny czas 16:32:00 lokalnego czasu słonecznego na Marsie).

Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach zabrania się zamieszczania treści sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi. Wpisy które:

a) będą zawierać wulgaryzmy,
b) są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników,
c) służą agitacji politycznej, religijnej lub innej,
d) nie mają nic wspólnego z tematyką serwisu;
f) zawierają SPAM;

będą natychmiast USUWANE.