niedziela, 2 stycznia 2022

Fantastyczne zdjęcia orbitera Tianwen-1Chińska Agencja Kosmiczna CNSA opublikowała fantastyczne zdjęcia sondy Tianwen-1, wykonane z niewielkiej odległości. Zdjęcia wykonała kamera z pokładu niewielkiego satelity odłączonego ostatnio od orbitera - zebrane dane zostały następnie przesłane do Tianwen-1 za pomocą łącza WiFi. 

Ta sama kamera ta uchwyciła również okolice północnej czapy polarnej. CNSA nie podaje kiedy te zdjęcia zostały wykonane (prawdopodobnie w ostatnich tygodniach), ale podobne zdjęcia orbitera Tianwen-1 były już wykonywane wcześniej (gdy ten znajdował się w drodze na Marsa).

Orbiter Tianwen-1 na tle Marsa - zdjęcie wykonane z nieco większej odległości. Zdjęcie: CNSAWatcher (@CNSAWatcher)

Zdjęcie północnej czapy polarnej Marsa - po lewej widać fragment anteny Tianwen-1. Zdjęcie: Twitter CNSAWatcher (@CNSAWatcher).

Zdjęcie sondy Tianwen-1 wykonane w trakcie lotu na Marsa - widać białą kapsułę z lądownikiem Zhurong. Zdjęcie: Twiter: CNSAWatcher (@CNSAWatcher).

Zdjęcia: Twitter: CNSAWatcher (@CNSAWatcher)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach zabrania się zamieszczania treści sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi. Wpisy które:

a) będą zawierać wulgaryzmy,
b) są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników,
c) służą agitacji politycznej, religijnej lub innej,
d) nie mają nic wspólnego z tematyką serwisu;
f) zawierają SPAM;

będą natychmiast USUWANE.