środa, 9 lutego 2022

Pierwszy lot Ingeunity w 2022 rokuWe wtorek - 8 lutego br. (Sol 345) - helikopter marsjański Ingenuity wykonał swój dziewiętnasty lot w atmosferze Marsa. Start miał miejsce około 12:03 lokalnego czasu słonecznego na Marsie (5:21 w Polsce) - zgodnie z planem pojazd wzbił się z lądowiska Airfield L na wysokość 10 metrów, po czym z prędkością 1,0 m/s wykonał lot w kierunku starego lądowiska Airfield E. Łącznie w trakcie 100 sekund lotu helikopter pokonał 63 metry.

Pierwotnie pierwszy lot Ingenuity w 2022 roku miał nastąpić w połowie stycznia, jednak szalejąca lokalna burza pyłowa spowodowała spadek ilości generowanej energii elektrycznej i konieczność przełożenia lotu.

Powyższe zdjęcie zostało wykonane w trakcie dziewiętnastego lotu Ingenuity (8 lutego br. - Sol 345) przez kamerę nawigacyjną (dokładny czas 12:04:49 lokalnego czasu słonecznego na Marsie). 

Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach zabrania się zamieszczania treści sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi. Wpisy które:

a) będą zawierać wulgaryzmy,
b) są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników,
c) służą agitacji politycznej, religijnej lub innej,
d) nie mają nic wspólnego z tematyką serwisu;
f) zawierają SPAM;

będą natychmiast USUWANE.