piątek, 30 września 2022

32 lot Ingenuity w atmosferze Marsa

W sobotę - 17 września br. (Sol 561) - helikopter marsjański Ingenuity wykonał swój trzydziesty drugi lot w atmosferze Marsa (czternasty w 2022 roku!). Start miał miejsce około 15:45 lokalnego czasu słonecznego na Marsie - pojazd zgodnie z planem wzbił się z lądowiska Airfield V na wysokość 10 metrów, po czym z prędkością 4,75 m/s wykonał lot w kierunku zachodnim, gdzie wylądował na nowym lądowisku Airfield W. Łącznie w trakcie 55,3 sekund lotu helikopter pokonał dystans 94 metrów.

Łącznie z ostatnim lotem helikopter Ingenuity przebywał w powietrzu przez 56 minuty i 36,1 sekundy - w tym czasie przebył odległość 7 kilometrów i 281 metrów.

Powyższe zdjęcie zostało wykonane w trakcie trzydziestego drugiego lotu Ingenuity (17 września br. - Sol 561) przez kamerę nawigacyjną (dokładny czas 15:48:49 lokalnego czasu słonecznego na Marsie).

Zdjęcie: NASA/JPL-Caltech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach zabrania się zamieszczania treści sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi. Wpisy które:

a) będą zawierać wulgaryzmy,
b) są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników,
c) służą agitacji politycznej, religijnej lub innej,
d) nie mają nic wspólnego z tematyką serwisu;
f) zawierają SPAM;

będą natychmiast USUWANE.