czwartek, 24 listopada 2022

34 lot Ingenuity w atmosferze Marsa

We wtorek - 22 listopada br. (Sol 625) - helikopter marsjański Ingenuity wykonał swój trzydziesty czwarty lot w atmosferze Marsa (szesnasty w 2022 roku!). Start miał miejsce około 16:39 lokalnego czasu słonecznego na Marsie - pojazd zgodnie z planem wzbił się z lądowiska Airfield X na wysokość 10 metrów, po czym (po około 18 sekundach) wylądował w tym samym miejscu. Był to tylko krótki lot testowy po zainstalowaniu w komputerze pokładowym helikoptera nowego oprogramowania nawigacyjnego.

Łącznie z ostatnim lotem helikopter Ingenuity przebywał w powietrzu przez 58 minut i 59,1 sekundy - w tym czasie przebył odległość 7 kilometrów i 392 metrów.

Powyższe zdjęcie zostało wykonane w trakcie trzydziestego czwartego lotu Ingenuity (22 listopada br. - Sol 625) przez kamerę nawigacyjną (dokładny czas 16:39:49 lokalnego czasu słonecznego na Marsie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach zabrania się zamieszczania treści sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi. Wpisy które:

a) będą zawierać wulgaryzmy,
b) są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników,
c) służą agitacji politycznej, religijnej lub innej,
d) nie mają nic wspólnego z tematyką serwisu;
f) zawierają SPAM;

będą natychmiast USUWANE.