piątek, 11 marca 2022

Zdobądź symboliczny bilet na lot dookoła Księżyca!Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA uruchomiła specjalną stronę, która umożliwia milionom ludzi na całym świecie zdobycie symbolicznego biletu na lot dookoła Księżyca - wszystko w ramach misji Artemis 1. Pozyskane w ten sposób dane zostaną zapisane na specjalnym dysku SSD, który zostanie umieszczony na pokładzie statku Orion i wysłany w podróż na orbitę Księżyca (a następnie z powrotem na Ziemię). Artemis 1 jest pierwszym bezzałogowym lotem testowym rakiety nośnej Space Launch System (SLS) oraz kolejnym sprawdzianem niezawodności statku Orion.

Aby zdobyć symboliczny bilet na ten lot należy wejść na tę stronę NASA, przewinąć nieco w dół aż pokażą się pola "First name", "Last name" oraz "PIN code". Następnie we wskazane pola wpisujemy swoje imię i nazwisko, wpisujemy 4-7 cyfrowy numer (który zapamiętujemy, ponieważ pozwoli nam odnaleźć później swój bilet w bazie) i klikamy "Submit". Czekamy chwilę i przed naszymi oczami ukazuje się wygenerowany bilet. Wygenerowany bilet można również odszukać na tej stronie.

Oczywiście wygenerowany bilet do niczego nie uprawnia i jest tylko pamiątką. Myślę również, że nie należy obawiać się podawania swojego imienia i nazwiska - uczestniczyłem w takich akcjach już kilkukrotnie i nigdy nie miałem z tego tytułu jakichś problemów czy nieprzyjemności. Osoby które jednak obawiają się czegoś, mogą podać zmyślone dane.

Start misji Artemis 1 zaplanowany jest w okresie od 7 do 21 maja 2022 roku. Na 17 marca br. zaplanowane jest przetransportowanie zestawu startowego (rakieta SLS + statek Orion) na platformę startową LC-39B - ta około 6 kilometrowa podróż potrwa od 6 do 12 godzin. 

Należy również wspomnieć, że oprócz samego statku Orion, na pokładzie jego adaptera (specjalny pierścień łączący statek Orion z rakietą nośną) znalazło się dziesięć różnych CubeSatów. O ich misjach można nieco poczytać na tej stronie.

Zdjęcie: NASA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

W komentarzach zabrania się zamieszczania treści sprzecznych z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, normami obyczajowymi, moralnymi i społecznymi. Wpisy które:

a) będą zawierać wulgaryzmy,
b) są bezpośrednimi atakami na innych użytkowników,
c) służą agitacji politycznej, religijnej lub innej,
d) nie mają nic wspólnego z tematyką serwisu;
f) zawierają SPAM;

będą natychmiast USUWANE.